937 IVANHOE ST NW

PALM BAY, Florida 32907 · Brevard County · Parcel 28 3635-EY-560-18

$173 500
Assessed Value
$222 830
Market Value
Annual Tax
$148 540
Taxable Value
Ownership
OwnerDowe Dale
Mailing Address86 Placer DR Goleta CA 93117
Property Details
Year Built1985
Living Area1 948 sq ft
Lot Size20 038 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$61 000
Just (Market) Value$222 830
Assessed Value$173 500
Exemptions-$24 960
Taxable Value$148 540